Megyei sakk Diákolimpia döntő

A sakk diákolimpián a III-IV. korcsoportos lányaink a csapatverseny térségi döntőjéből a megyei döntőbe jutottak, ahol ismét aranyérmet szereztek, megszerezve a jogot az országos diákolimpiai részvételre.

Csapattagok: Aradi Flóra, Bihercz Petra, Varga Fanni

Géza-Tusa Bátaszéken

Hagyománnyá vált a Géza-tusa művelődéstörténeti verseny megrendezése a bátaszéki gimnáziumban. Az idei évben 18 tolnai és baranyai iskola 97 tanulója vet részt a megmérettetésen. Iskolánk diákjai elhozták az összesített legjobbnak járó Géza-kupát.

(a TEOL – Tolna megyei hírportálban megjelent kép, Fotó: Miskei Vendel)

Rajzverseny

A magyar történelem katonái képekben “HON-VÉDD” rajzpályázaton Aradi Flóra 8. osztályos tanulónk megyei 1. helyezést ért el korosztályában.

Az eredményhirdetésre Győrben került sor, itt készült a kép.

Országos asztalitenisz diákolimpia

Ismét Karcagon rendezték asztalitenisz diákolimpia országos döntőjét.

Eredményeink:
Lány csapat ( Bicskei Melissza, Bicskei Alexa, Bihercz Petra) – 2. hely
Bicskei Melissza – egyéni – 3. hely
Fiú csapat (Hetényi Kristóf, Mózes Máté, Kolep Attila) – 7. hely
Gratulálunk a versenyzőknek és a felkészítőknek!
KÖSZÖNJÜK!

Rajzpályázat – Tehetséges tanulóink kiemelkedő eredményei
A Neue Zeitung Junior, a magyarországi németek hetilapjának ifjúsági melléklete rajzpályázatot hirdetett Koch Valéria születésének hetvenedik évfordulója alkalmából, a feladat a költőnő verseihez készített illusztráció készítése volt.

Kocsis Emma Lia: Sommertagstraum

Lenau Ház által szervezett Grimm meseismerő versenyen idén is helyt állt két csapatunk.

5. osztály: Hetényi Hédi, Hetényi Kristóf, Rumann Boldizsár, Halász Martin

6. osztály: Scheppi Hanna, Szabó Ákos, Szabó Máté, Sárközi Mirella

A megyei Csorba Győző Könyvtár által meghirdetett nyári Könyvfaló olvasási versenyen két tanulónk kiemelkedő eredményt ért el.

Bihercz Petra 8. osztály 1. hely

Treutz Tímea 5. osztály 2. hely

Mohácsi Kistérségi Atlétika csapatversenyben lánycsapatunk 3. helyezést ért el.

Tagjai:

Bicskei Alexa

Béres Blanka

Aradi Bettina

Fiú egyéni:

Mezőlaki Máté – 1. helyezést ért el egyéni összetettben.

Kolep Attila – 2. hely súlylökés, kislabdahajítás

Szántó Imre – 1. hely kislabdahajítás

Szántó László – 3. hely távolugrás

Rumann Gergő – 2. hely 60 méteres futás

Megyei atlétikaverseny:

Mezőlaki Máté – 10. hely

Vörös Balázs 5. osztályos tanuló a Simonyi Zsigmond helyesírási verseny megyei fordulóján 4. helyezést ért el.

Gratulálunk!

Bihercz Petra 7. osztályos tanulónk a Kazinczy “Szép Magyar Beszéd” verseny megyi döntőjén 3. helyezést ért el.

Asztalitenisz diákolimpia országos döntő!
Az idei évben 7 tanulónk jutott el az országos döntőig, melyet idén is Karcagon rendeztek.
Egyéni eredmények:
I-II. korcsoport: Bicskei Alexa 1. helyezés
III-IV. korcsoport: Bihercz Petra 3. helyezés
Kolep Attila 7. helyezés
Csapat eredmények:
III-IV. korcsoport: Lány csapat (Aradi Flóra, Bihercz Petra, Scheppi Hanna) 6. helyezés
Fiú csapat (Kolep Attila, Mózes Máté, Szabó Ákos) csoportelsőként jutott tovább és a főtáblán estek ki.

Mecseknádasdon került megrendezésre az idei tanévben a sakk diákolimpia megyei döntője, ahol a III.-IV. korcsoportos lánycsapatunk az I. helyet szerezte meg.

Tagok: Aradi Flóra, Bihercz Petra, Varga Fanni.

Térségi sakkversenyen hat tanulónk indult egyéniben, a csapat versenyben pedig egy lány csapat indult.

Csapat verseny eredmény:

III.-IV. korcsoport lány – 1. hely (Aradi Flóra, Bihercz Petra, Varga Fanni)

Január 22-én terematlétika versenyen vettek részt tanulóink Mohácson. Iskolánkat 3 csapat képviselte.

1. csapat: Bicskei Melissza, Halász Szabina, Kovács Anna Bea, Mózes Maja – 5. helyezés

2. csapat: Aradi Bettina, Béres Blanka, Bicskei Alexa, Scheppi Hanna – 3. helyezés

3. csapat: Götli Dénes Mór, Hetényi Kristóf, Mezőlaki Máté, Salamon Csanád – 6. helyezés